Reklama
Tę reklamę obecnie ogląda oprócz Ciebie jeszcze 1 użytkownik 

Powódź - wykaz gmin dotkniętych powodzią

Email Drukuj PDF

Dnia 28 maja 2010 r. Prezes Rady Ministrów ogłosił wykaz gmin dotkniętych powodzią, gdzie osoby poszkodowane mogą ubiegać się m.in. o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego ze środków pomocy społecznej w wysokości do 6 000 zł.

Na podstawie art. 2 ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 r. o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu (Dz. U. Nr 84, poz. 906). W rozporządzeniu zostały wyszczególnione gminy lub miejscowości, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu, w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 maja 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie gmin i miejscowości, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu (Dz. U. Nr 92, poz. 597) został ogłoszony:

WYKAZ GMIN, W KTÓRYCH STOSUJE SIĘ SZCZEGÓLNE ZASADY ODBUDOWY, REMONTÓW I ROZBIÓREK OBIEKTÓW BUDOWLANYCH ZNISZCZONYCH LUB USZKODZONYCH W WYNIKU POWODZI, KTÓRA MIAŁA MIEJSCE W MAJU 2010 r.

Wyświetl województwo: Dolnośląskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Śląskie, Świętokrzyskie,

 

Podobne tematy:


Ustawa z dnia 24 czerwca 2010 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r.

Wyprawka szkolna dla dzieci z rodzin dotkniętych powodzią

Jak traktować odpady z powodzi i kto może sfinansować jej negatywne skutki dla środowiska w skali kraju

Wniosek o zasiłek celowy w związku z powodzią, obsunięciem się ziemi lub huraganem w 2010 r.


Lp. Województwo Lp. Gminy
1. Dolnośląskie powrót do wykazu
1. Bierutów
2. Brzeg Dolny
3. Czernica
4. Długołęka
5. Głogów
6. Głogów m.*
7. Góra
8. Jelcz-Laskowice
9. Jemielno
10. Kotla
11. Malczyce
12. Miękinia
13. Milicz
14. Niechlów
15. Oborniki Śląskie
16. Oława
17. Oława m.*
18. Pełcaw
19. Prochowice
20. Rudna
21. Siechnice
22. Ścinawa
23. Środa Śląska
24. Wąsosz
25. Wińsko
26. Wisznia Mała
27. Wołów
28. Wrocław m.*
29. Żmigród
30. Żukowice
2. Kujawsko-Pomorskie powrót do wykazu
1. Aleksandrów Kujawski
2. Bobrowniki
3. Bydgoszcz m.p.**
4. Ciechocinek
5. Chełmno
6. Chełmno m.*
7. Czernikowo
8. Dąbrowa Chełmińska
9. Dobrcz
10. Dragacz
11. Fabianki
12. Grudziądz m.p.**
13. Grudziądz
14. Lubanie
15. Lubicz
16. Nieszawa m.*
17. Nowe
18. Obrowo
19. Pruszcz
20. Raciążek
21. Solec Kujawski
22. Świecie
23. Toruń m.p.**
24. Unisław
25. Waganiec
26. Warlubie
27. Wielka Nieszawka
28. Włocłwek m.p.**
29. Włocławek
30. Zławieś Wielka
3. Lubelskie powrót do wykazu
1. Annopol
2. Janowiec
3. Józefów nad Wisłą
4. Kazimierz Dolny
5. Łaziska
6. Puławy
7. Puławy m.*
8. Wilków
4. Łódzkie powrót do wykazu
1. Aleksandrów Łódzki
2. Bedlno
3. Bełchatów m.*
4. Bełchatów
5. Bielawy
6. Błaszki
7. Brzeźnio
8. Buczek
9. Burzenin
10. Dalików
11. Daszyna
12. Dąbrowice
13. Dobroń
14. Domaniewice
15. Drużbice
16. Działoszyn
17. Galewice
18. Gidle
19. Goszczanów
20. Góra Św. Małgorzaty
21. Grabów
22. Inowłódz
23. Kiełczygłów
24. Konopnica
25. Krośniewice
26. Krzyżanów
27. Ładzice
28. Łanięta
29. Łask
30. Łęczyca m.*
31. Łęczyca
32. Nieborów
33. Nowa Brzeźnica
34. Nowe Ostrowy
35. Osjaków
36. Ostrówek
37. Pajęczno
38. Patnów
39. Pęczniew
40. Piątek
41. Poddębice
42. Przedbórz
43. Radomsko m.*
44. Radomsko
45. Rusiec
46. Rzeczyca
47. Sędziejowice
48. Siemkowice
49. Sieradz m.*
50. Sieradz
51. Skomlin
52. Sulejów
53. Szadek
54. Szczerców
55. Świnice Warckie
56. Tomaszów Mazowiecki m.*
57. Tomaszów Mazowiecki
58. Ujazd
59. Uniejów
60. Warta
61. Wartkowice
62. Widawa
63. Wielgomłyny
64. Wieluń
65. Wieruszów
66. Wierzchlas
67. Witonia
68. Wodzierady
69. Wróblew
70. Zadzim
71. Zapolice
72. Zduny
73. Zelów
74. Złoczew
75. Żychlin
76. Żytno
5. Małopolskie powrót do wykazu
1. Alwernia
2. Andrychów
3. Biecz
4. Biskupice
5. Bobowa
6. Bochnia m.*
7. Bochnia
8. Bolesław (powiat dąbrowski)
9. Borzęcin
10. Brzesko
11. Brzeszcze
12. Brześnica
13. Budzów
14. Bystra – Siedzina
15. Chełmiec
16. Cieżkowice
17. Czchów
18. Czernichów
19. Dąbrowa Tarnowska
20. Dębno
21. Dobczyce
22. Dobra
23. Drwinia
24. Gdów
25. Gnojnik
26. Gorlice m.*
27. Gorlice
28. Gręboszów
29. Gromnik
30. Gródek nad Dunajcem
31. Grybów m.*
32. Igołomia-Wawrzeńczyce
33. Iwkowa
34. Jabłonka
35. Jodłownik
36. Jordanów m.*
37. Jordanów
38. Kalwaria Zebrzydowska
39. Kamienica
40. Kamionka Wielka
41. Kęty
42. Klucze
43. Kłaj
44. Korzenna
45. Koszyce
46. Kościelisko
47. Kozłów
48. Kraków m.p.**
49. Kościenko nad Dunajcem
50. Lanckorona
51. Laskowa
52. Libiąż
53. Limanowa m.*
54. Limanowa
55. Lipinki
56. Lipnica Murowana
57. Lisia Góra
58. Liszki
59. Lubień
60. Łabowa
61. Łapanów
62. Łapsze Niżne
63. Łącko
64. Łososina Dolna
65. Łukowica
66. Łużna
67. Maków Podhalański
68. Medrzechów
69. Mogilany
70. Moszczenica
71. Mszana Dolna
72. Mszana Dolna m.*
73. Mucharz
74. Myślenice
75. Nawojowa
76. Niedźwiedź
77. Niepołomice
78. Nowe Brzesko
79. Nowy Sącz m.p.**
80. Nowy Targ
81. Nowy Targ m.*
82. Nowy Wiśnicz
83. Olesno
84. Osiek
85. Oświęcim
86. Oświęcim m.*
87. Pcim
88. Piwniczna-Zdrój
89. Pleśna
90. Podegrodzie
91. Polanka Wielka
92. Przeciszów
93. Raba Wyżna
94. Rabka-Zdrój
95. Raciechowice
96. Radogoszcz
97. Radłów
98. Ropa
99. Ryglice
100. Rytro
101. Rzepiennik Strzyżewski
102. Rzezawa
103. Sękowa
104. Siepraw
105. Skawina
106. Skrzyszów
107. Słaboszów
108. Słopnice
109. Spytkowice (powiat nowotarski)
110. Spytkowice (powiat wadowicki)
111. Stary Sącz
112. Stryszawa
113. Stryszów
114. Sucha Beskidzka m.*
115. Sułkowice
116. Szaflary
117. Szczawnica m.*
118. Szczucin
119. Szczurowa
120. Szerzyny
121. Świątniki Górne
122. Tarnów m.p.**
123. Tarnów
124. Tokarnia
125. Tomice
126. Trzciana
127. Trzyciąż
128. Tuchów
129. Tymbark
130. Uście Gorlickie
131. Wadowice
132. Wieliczka m.*
133. Wieprz
134. Wierzchosławice
135. Wietrzychowice
136. Wiśniowa
137. Wojnicz
138. Wolbrom
139. Zabierzów
140. Zakliczyn
141. Zator
142. Zawoja
143. Zembrzyce
144. Żabno
145. Żegocina
6. Mazowieckie powrót do wykazu
1. Chotcza
2. Gąbin
3. Gniewoszów
4. Przyłęk
5. Słubice
6. Solec nad Wisłą
7. Podkarpackie powrót do wykazu
1. Baranów Sandomierski
2. Besko
3. Białobrzegi
4. Bircza
5. Błażowa
6. Boguchwała
7. Bojanów
8. Borowa
9. Brzostek
10. Brzozów
11. Brzyska
12. Bukowsko
13. Chmielnik
14. Cieszanów
15. Czarna (powiat bieszczadzki)
16. Czarna (powiat dębicki)
17. Czarna (powiat łańcucki)
18. Czermin
19. Czudec
20. Dębica m.*
21. Dębica
22. Dębowiec
23. Dukla
24. Dubiecko
25. Dzikowiec
26. Dynów m.*
27. Dynów
28. Chorkówka
29. Frysztak
30. Gać
31. Gawłuszowice
32. Głogów Małopolski
33. Gorzyce
34. Grębów
35. Grodzisko Dolne
36. Haczów
37. Harasiuki
38. Hyżne
39. Iwierzyce
40. Iwonicz-Zdrój
41. Jasienica Rosielna
42. Jasło m.*
43. Jasło
44. Jawornik Polski
45. Jedlicze
46. Jodłowa
47. Kamień
48. Kołaczyce
49. Komańcza
50. Korczyna
51. Krasne
52. Krempna
53. Krosno m.*
54. Krościenko Wyżne
55. Kuryłówka
56. Krzeszów
57. Lubenia
58. Lutowiska
59. Łańcut m.*
60. Łańcut
61. Markowa
62. Miejsce Piastowe
63. Mielec
64. Mielec m.p.**
65. Niebylec
66. Nisko
67. Nowy Żmigród
68. Osiek Jasielski
69. Ostrów
70. Padew Narodowa
71. Przecław
72. Pilzno
73. Przeworsk
74. Pysznica
75. Rakszawa
76. Radomyśl nad Sanem
77. Radomyśl Wielki
78. Ropczyce
79. Rudnik nad Sanem
80. Rymanów
81. Rzeszów m.p.**
82. Sanok
83. Sędziszów Małopolski
84. Sieniewa
85. Skołyszyn
86. Sokołów Małopolski
87. Stalowa Wola m.*
88. Strzyżów
89. Tarnobrzeg m.p.**
90. Tarnowiec
91. Tryńcza
92. Trzebownisko
93. Tuszów Narodowy
94. Tyczyn
95. Tyrawa Wołoska
96. Ulanów
97. Ustrzyki Dolne
98. Wadowice Górne
99. Wielopole Skrzyńskie
100. Wiśniowa
101. Wojaszówka
102. Zagórz
103. Zalików
104. Zaleszany
105. Żołynia
106. Żyraków
8. Śląskie powrót do wykazu
1. Będzin m.*
2. Bestwina
3. Bielsko-Biała m.p.**
4. Bieruń m.*
5. Blachownia
6. Bobrowniki
7. Boronów
8. Bojszowy
9. Brenna
10. Buczkowice
11. Bytom m.p.**
12. Chełm Śląski
13. Chybie
14. Ciasna
15. Cieszyn m.*
16. Czechowice-Dziedzice
17. Czeladź m.*
18. Czernichów
19. Czerwionka-Leszczyny
20. Częstochowa m.p.**
21. Dąbrowa Zielona
22. Dębowiec
23. Gaszowice
24. Gierałtowice
25. Gilowice
26. Gliwice m.p.**
27. Goczałkowice-Zdrój
28. Godów
29. Goleszów
30. Gorzyce
31. Hażlach
32. Herby
33. Istebna
34. Jandów
35. Jasienica
36. Jastrzębie-Zdrój m.p.**
37. Jaworze
38. Jeleśnia
39. Kalety m.*
40. Kamienica Polska
41. Katowice m.p.**
42. Kłobuck
43. Kłomnice
44. Knurów m.*
45. Kobiór
46. Kochanowice
47. Koniecpol
48. Konopiska
49. Kornowac
50. Koszarawa
51. Koszecin
52. Kozegłowy
53. Kozy
54. Kroczyce
55. Krzanowice
56. Krupski Myłyn
57. Kruszyna
58. Krzepice
59. Krzyżanowice
60. Kuźnia Raciborska
61. Lelów
62. Lędziny m.*
63. Lubliniec m.*
64. Lipie
65. Lipowa
66. Lubomia
67. Lyski
68. Łekawica
69. Łodygowice
70. Marklowice
71. Miedźna
72. Miedźno
73. Mierzęcice
74. Milówka
75. Mstów
76. Mykanów
77. Mysłowice m.p.**
78. Mszana
79. Myszków m.*
80. Nędza
81. Niegowa
82. Opatów
83. Orzesze m.*
84. Ożarowice
85. Pawłowice
86. Pawonków
87. Piekary Śląskie m.p.**
88. Pietrowice Wielkie
89. Pilchowice
90. Poczesna
91. Popów
92. Poraj
93. Porąbka
94. Psary
95. Pszyczyna
96. Pszów m.*
97. Przyrów
98. Pyskowice m.*
99. Racibórz m.*
100. Radzechowy-Wieprz
101. Radlin
102. Rajcza
103. Ruda Śląska m.p.**
104. Rudnik
105. Rudziniec
106. Rybnik m.p.**
107. Rydłutowy m.*
108. Siewierz
109. Siemianowice Śląskie m.p.**
110. Skoczów
111. Sławków m.*
112. Sośnicowice
113. Starcza
114. Strumień
115. Ślemień
116. Świętochłowice m.p.**
117. Świerklany
118. Świnna
119. Szczyrk m.*
120. Toszek
121. Tworóg
122. Tychy m.p.**
123. Ujsoły
124. Ustroń m.*
125. Węgierska Górka
126. Wielowieś
127. Wilamowice
128. Wisła m.*
129. Wodzisław Śląski m.*
130. Wojkowice
131. Woźniki
132. Zabrze m.p.**
133. Zawiercie m.*
134. Zebrzydowice
135. Żarki
136. Żarnowiec
137. Żory m.p.
138. Żywiec
9. Świętokrzyskie powrót do wykazu
1. Bejsce
2. Bieliny
3. Borzechów
4. Bogoria
5. Ćmielów
6. Daleszyce
7. Dwikozy
8. Działoszyce
9. Imielno
10. Iwaniska
11. Jędrzejów
12. Kazimierza Wielka
13. Kije
14. Kluczewsko
15. Koprzywnica
16. Kunów
17. Łoniów
18. Łubnice
19. Michałów
20. Mierzec
21. Nagłowice
22. Nowy Korczyn
23. Oleśnica
24. Opatowiec
25. Osiek
26. Ożarów
27. Pacanów
28. Pińczów
29. Połaniec
30. Rytwiany
31. Sadowie
32. Samborzec
33. Sandomierz m.*
34. Sędziszów
35. Słupia Jędrzejowska
36. Solec-Zdrój
37. Staszów
38. Stąporków
39. Stopnica
40. Tarłów
41. Wąchock
42. Waśniów
43. Wilczyce
44. Wiślica
45. Zawichost

 

* m. — gmina o statusie miasta.

** m.p. — gmina o statusie miasta będąca miastem na prawach powiatu.

 

Reklama